اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران اولین تشکل فعال و متمرکز کل کشور در صنعت چاپ لیبل نام گرفته است.

به گزراش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، هیات مدیره این اتحادیه از اواخر سال ۱۳۸۹ با برنامه ریزی مدونی پای در تغییر تمرکز صنعت چاپ از افست به سایر نیازها و روش های چاپی گذاشتند.

در همین راستا این اتحادیه با بهره گیری از اساتید خارجی و داخلی و برگزاری همایش های در زمینه چاپ لیبل اهالی و دست اندرکاران این صنعت را بیشتر متوجه اهمیت و نقش چاپ های بسته بندی نمود.

برگزاری سه هیات تحقیقاتی بازاریابی در معتبر ترین نمایشگاه لیبل جهان لیبل اکسپو اروپا از دیگر فعالیت های این اتحادیه در چهار سال گذشته بوده است.

طبق گزار ش های میدانی و آمار های بدست آمده از وارد کنندگان ماشین آلات صنعت چاپ لیبل، توسعه و پیشرفت این بخش از صنعت چاپ طی چهار سال گذشته با رشد صدرصدی مواجه شده است.

نگاه تخصصی به مقوله لیبل و لیبلینگ علاوه بر توسعه این بخش از صنعت چاپ باعث جلوگیری چشمگیر از خروج ارز و تمرکز زدایی از چاپ افست در کشور شده است.

تمام این توسعه را باید به حساب اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران واریز نمود، اتحادیه ای که با تکیه بر توان و همبستگی اعضا و اهالی صنعت چاپ اقدامات بزرگ در تاریخ صنعت چاپ بوجود آورده است.

تا چند سال پیش تعریف چاپ بیشتر به افست تعبیر می شد، اما حقیقت این است که صنعت چاپ بسیار بزرگ تر و فراتر از این تعاریف است و اتحادیه ها با نگاهی فراجناحی می توانند به این کاستی ها واقف شوند و در همین راستا سرمایه گذاری جدید و هدایت سرماتیه ها قبلی صورت پذیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *